Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.

04.02.2019
Jar vo Vodiciach

Je všeobecne známe, že Vodice sú populárne najmä kvôli množstvu atrakcií, nočnému životu, bohatému kultúrno-spoločenskému programu, výstavám, koncertov .. ale toto všetko je ponúkané najmä v lete. Veľa z Vás si myslí, že inokedy ako cez letnú sezónu sa do Chorvátska, či priamo do Vodíc ani neoplatí ísť. Radi Vás vyvedieme z omylu. Podľa nás sú Vodice najkrajšie nie v lete, ale na jar. Pýtate sa prečo? Veď si poviete, že je ešte predsa chladno na kúpanie sa v mori. To je síce pravda, ale v jarných mesiacoch, najmä v apríli, keď sú dni dlhšie, vonku všetko kvitne a príroda sa prebúdza, tak je to to najkrajšie, čo si z mesta Vodice môžete odniesť. Okrem týchto plusov netreba zabudnúť na to, že je všetko o dosť lacnejšie, mesto a uličky sú prázdne, konečne môžete vidieť nepreplnené pláže a more v plnej svojej kráse. Aj tak to nie je všetko. V jarných mesiacoch sa vo Vodiciach konajú rôzne akcie, ktorú stoja za návštevu.

 #1. Pozdrav jari (jarná jazda na bicykli)  – tradičné preteky Vodice - Prižma, ktoré symbolizujú začatie jari a zvyčajne sa konajú koncom marca.

To neznamená, že inokedy nemôžete nasadnúť na bicykel. Vo Vodiciach (nájdete aj požičovňu bicyklov, takže si ho nemusíte ťahať zo Slovenska!) a v okolí je niekoľkokilometrových tratí určených pre cyklistov. Sú viaceré úrovne, napríklad:  rekreačné, menej náročné a náročné trate.

#2. Veľkonočná regata Vodice – koná sa v polovici apríla a ide o preteky jácht, konkrétne plachetníc, ktorých sa môžu objaviť na jedných pretekoch desiatky a ponúknu tak nezabudnuteľný zážitok pri sledovaní tohto športu. Ak by ste to nestihli v apríli, tak nezúfajte, regata vo Vodiciach sa koná niekoľkokrát do roka.

#3. Veľká noc – zvláštnosťou chorvátskej Veľkej noci oproti tej našej slovenskej je, že  tam sú „Žudiji“ - muži oblečení v uniformách rímskych vojakov, zastupujúci úlohu Ježišovho utrpenia. Na veľkonočný pondelok sa organizujú raňajky pod holým nebom, kde sú zas ženy oblečené v národných krojoch a podávajú raňajky každému okoloidúcemu. 

#4. Deň Vodíc 3. mája – počas týchto osláv sú rôzne kultúrne a športové podujatia organizované na oslavu mesta.

Okrem týchto podujatí, ktoré sa konajú priamo vo Vodiciach Vám odporúčame navštíviť najmä v jarných mesiacoch Čoričevovu vežu, Múzeum námornej tradície a Akvárium, kostol Panny Márie Karmelskej, kostol sv. Kríža so zvonicou a tiež kostol Sv. Iliu Proroka. Ak máte radi turistiku, tak Vám odporúčame navštíviť tieto miesta v okolí:  Národný park Kornati, Národný park Krka, Plitvické jazerá, Prírodný park Vranské jazero a Ostrov Prvić, ktorý je zaujímavý tým, že tam nejazdí žiadne auto.

Po návšteve týchto miest Vás už nepresvedčí nikto o tom, že v Chorvátsku sa dá len kúpať a opaľovať. Využiť len tieto dva benefity z toľkého bohatstva, aké Vodice a okolie ponúkajú, je ako chodiť so zatvorenými očami po ulici. Pripájame naše jarné fotky z Vodíc.

Ak aj Vás zaujala esencia Chorvátska vďaka tomuto článku, máte už len krôčik k naozajstnému zážitku. Napíšte nám a môžete vycestovať už v apríly. 

 

Nezáväzná ponuka

Datum von
Nächte
Personen

 

Ähnliche AngeboteKönnte von Interesse sein...

Naša rodáčka žijúca vo Vodiciach natočila dynamické video
22.04.2020
Najdôležitejšie o domácom roomingu v Chorvátsku
06.07.2019
Vybrali sme pre Vás niekoľko tipov, ktoré dobroty by ste mali vyskúšať
06.07.2019
Čo by ste mali zbaliť a čo už skutočne nie je treba na Vašej ceste do Chorvátska
22.05.2019