Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.

17.01.2019
Náš príbeh

Silný atopický ekzém mala naša najstaršia dcéra od 4 mesiaca narodenia. Bola som v šoku, keďže nikto v rodine ani z manželovej strany nič podobné nemal. Neskôr som prišla na to, že jemnokožcov je v našej rodine neurékom. 

Začal kolotoč behačiek – lekári aj alternatívci. Z lekárne som vyskúšala snáď v tom čase všetko dostupné. Prejavy ekzémov sú rôzne. Zapálené červené miesta, ktoré praskajú sú už boľavé len na pohľad. Už teraz máme svoje obľúbené krémy, ktoré nám pomáhajú.

Tak sa to s Peťkou ťahalo dlho, raz lepšie, raz horšie. Dovtedy som neriešila nejako výnimočne jej jedlo, farbu oblečenia, materiál oblečenia a prášok na pranie, až dovtedy.....všetko som postupne študovala a myslela si, že sa niečo zmení.

Jediné čo sa zmenilo bolo to, že dieťa vnímalo ekzém stále viac a horšie. Častejšie sa ma pýtala, prečo musí byť iná, taká fľakatá. Vysvetľovanie, že ďakujme Bohu, že nie je chorá inak, horšie – nepomáhalo.  Museli sme zložiť aj naušničky, lebo praskala koža pri lalôčiku, aj to ju bolelo.

Keď mala Peťka 4 roky, tak jej vyšli zlé výsledky na celiakiu. Som dosť veľký pragmatik, píšem to čo som zažila a píšem cez svoju optiku – ale radila som sa s týmito výsledkami ako s prvou - kamarátkou, ktorá lieči cez tradičnú čínsku medicínu. Vysvetlila mi na vnútorných orgánoch čo je prejav celiakie a ekzémov. V podstate neviem čo sa presne stalo, je tu iba môj pocit. V to leto sme ostali u nás vo Vodicehome vyše mesiaca a vrátili sme sa bez ekzému – síce jej ostali biele fľaky po ekzéme, ale aj tie po 2 rokoch vymizli. Fungovali sme skromne. Muž chodil niekoľkokrát za nami.  Keďže sme na začiatku nenasadili dobrovoľne diétu, išli sme si ešte raz do Martina na nové testy. Nik tomu nerozumel, ale testy na celiakiu boli negatívne. Vôbec tým nechcem povedať, že Vodice alebo niečo konkrétne pomohlo. Doteraz nevieme čo pomohlo, ale výsledok je pre nás podstatný. Peťke sa ekzém vyliečil a mne sa druhým tehotenstvom začala na tvári zápalová rosacea. Ale o tom neskôr.

Na našej stránke prebieha aktuálne súťaž o 2 týždňový pobyt v jednom z našich domčekov v mesiaci máj. Ideálne na liečbu sú práve skoré a neskoré letné mesiace.  Takže kto má podobné príbehy nech sa zapojí. Určite neostaneme pri tejto jednej súťaži, rada by som takto pomáhala ďalej. Klimatoterapia v Chorvátsku je veľmi prínosná aj na respiračné ochorenia.

Petra

Chceš posielať naše články? 

 

Ähnliche AngeboteKönnte von Interesse sein...

Naša rodáčka žijúca vo Vodiciach natočila dynamické video
22.04.2020
Najdôležitejšie o domácom roomingu v Chorvátsku
06.07.2019
Vybrali sme pre Vás niekoľko tipov, ktoré dobroty by ste mali vyskúšať
06.07.2019
Čo by ste mali zbaliť a čo už skutočne nie je treba na Vašej ceste do Chorvátska
22.05.2019